Creepypasty

9. února 2017 v 17:21 | Lajka
Ahoj chtěli by jste creepypasty ? někdy by byli poslechové někdy psané ,uvidím.Nejdřív chci vědět jestli to nebude zbytečné shánět creepypasty když se vám nebudou líbit.

Kdo by neznal creepypaty ,zde najdete o čem jsou :
ZDROJ : http://brenethcz.blogspot.cz/2014/06/co-je-to-creepypasta.html

CreepyPasta (doslova "strašidelné těstoviny"), nemá s kuchyní pranic společného. Jde o ekvivalent pro strašidelný příběh vyprávěný u táboráku, pouze napsaný na internet. Obecným cílem takovéhoto článku je vyděsit, šokovat a obecně narušit psychiku čtenáře. Jak je zřejmé, většinou jde o text, někdy doložený fotografiemi, nebo videem. Velká část CreepyPast je naprosto fiktivní, ale najdou se i články inspirované skutečnými událostmi.

Teď něco málo k historii. Toto je pouze můj soukromý názor, ale důvod, proč si lidé začali vytvářet první CreepyPasty je v dnešních strašidelných filmech a hrách. Můžete si všimnout, že dnešní strašidelné filmy jsou plné krve, nechutností a obecně všeho, z čehož (minimálně já) sledující pociťuje spíše nevolnost, nežli strach. CreepyPasty fungují většinou na formách textu a snaží se hrát na Vaše nervy, což v dnešních filmech často chybí. K opravdové popularitě se tyto články propracovali někdy v roce 2007 na originální stránce "www.4chan.org". Lidé si je posílali přes e-maily, kteréžto jsem v té době považoval za spamy (jsem jediný kdo nesnáší e-maily typu: "Sdílej tento naprosto neužitečný e-mail a dítěti v Africe přistane na vesnici gumový jednorožec"?). Tyto povídky byly (a stále jsou) často krátké povídky, ale někteří autoři (většinou ti nejúspěšnější) se zvládli pustit i do delších článků.

V dnešní době se snad každý musel setkat minimálně s jednou postavou, která má původ v CreepyPastě. Pamatujete se na SlenderMana? On je CreepyPasta. Stejně jako další notoricky známé figury internetu, jako Jeff the Killer, BEN Drowned, nebo Smile Dog. CreepyPast je nespočet, každá s větším, či menším potenciálem. Jde většinou o americkou záležitost a proto je nutná znalost angličtiny. Až do teď.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli by jste creepypasty ?

Ano
Ne
Je mi to jedno

Komentáře

1 creepypasta-and-mysterious creepypasta-and-mysterious | Web | 5. října 2017 v 2:18 | Reagovat

Luxuyni blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama